Blog: elektronika użytkowa - Sempler.pl

Jak działa szczoteczka soniczna i czy warto ją kupić?

Po wielkim boom na szczoteczki elektryczne nadeszła era nowych technologii. Już od kilku lat szczoteczki wykorzystujące fale dźwiękowe cieszą się dużym zainteresowaniem osób, którym zależy na utrzymaniu wysokiej higieny i zdrowia zębów. Jak działa szczoteczka soniczna? Czy naprawdę warto ją kupić?

Szczoteczka soniczna do zębów, jak działa?

Zanim poznasz jej wszystkie zalety, w pierwszej kolejności dowiedz się, jak działa szczoteczka soniczna do zębów. Najlepszym przykładem, który pomoże Ci zrozumieć zasady jej działania, jest porównanie obu mechanizmów szczoteczek do zębów – elektrycznej i sonicznej (np. szczoteczka soniczna do zębów Sonic Black).

Szczoteczka elektryczna ma zwykle małą, okrągłą i szybko obracającą się główkę, która dzięki ruchom rotacyjnym, a w lepszych modelach, rotacyjno – pulsacyjnym, pomaga dokładnie oczyścić szkliwo z zanieczyszczeń. Działa zdecydowanie lepiej i dokładniej niż szczoteczka manualna, której przeciętna liczba ruchów nie może się po prostu z nią równać. Średnia liczba ruchów szczoteczki elektrycznej wynosi bowiem około 8 000.

Z kolei szczoteczka soniczna do zębów wykosztuje zupełnie inną technologię. Podczas pracy szczoteczki sonicznej wytwarzane są mikro drgania emitowane przez fale dźwiękowe. Stąd zresztą nazwa – soniczna, która podchodzi od ,,sonic", czyli w bezpośrednim tłumaczeniu – dźwięk. Główka szczoteczki sonicznej pracuje w trybie wymiatająco – pulsacyjnym, który perfekcyjnie czyści nie tylko szkliwo zębów, ale również dba o zachowanie idealnej czystości w przestrzeniach międzyzębowych. Fale dźwiękowe „rozbijają” i pomagają lepiej oderwać się od szkliwa wszelkim zanieczyszczeniom. Prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną zapobiega zatem powstawaniu płytki nazębnej. Co więcej, impulsy dźwiękowe poprawiają skuteczność działania pasty do zębów, która bardziej efektywnie miesza się ze śliną. Skoro już wiesz, jak działa szczoteczka soniczna, sprawdź również, w czym jest lepsza od tej zwykłej – manualnej.

Dlaczego szczoteczki soniczne są lepsze od manualnych?

Szacuje się, że przeciętna szczoteczka soniczna wytwarza około 30 000 ruchów na minutę. Dla przykładu szczoteczka soniczna Sonic White wytwarza ich aż 31 000 i to na każdym trybie. Szczoteczka manualna wykona natomiast tyle ruchów, ile Ty jesteś w stanie zrobić Załóżmy, że nawet najbardziej zapalony maniak czystych zębów, zrobi najwyższej 300, maksymalnie 6000 ruchów szczoteczką w ciągu minuty. Już po tym porównaniu można by przestać dociekać wyższości szczoteczek sonicznych nad manualnymi, ale idźmy o krok dalej. Szczoteczki soniczne są łagodne dla dziąseł, a także zdecydowanie mniej ścierają szkliwo. Fachowa nomenklatura określa je jako mniej abrazyjne. Są zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób z wrażliwymi zębami i dziąsłami. Fale dźwiękowe emitowane przez szczoteczkę są bezpieczne dla zdrowia – to właśnie dlatego szczoteczka do zębów soniczna może być również wykorzystywana przez dzieci.

 

Sprawdź polecane szczoteczki soniczne:

 

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów?

Zastanawiasz się, czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów? Jest to z pewnością jedna z lepszych decyzji, jakie możesz podjąć w trosce o stan, wygląd i zdrowie Twoich zębów. Osoby sceptyczne, które nie miały przekonania do szczoteczek elektrycznych, po zakupie szczoteczki sonicznej nie potrafią już bez niej funkcjonować. Nic dziwnego, do jakości można bardzo szybko się przyzwyczaić. Osobę, które uważa, że szczoteczka soniczna nie działa, powinna przekonać sama liczba ruchów na minutę, która nie równa się manualnej, a elektryczną przebija ponad trzykrotnie!

 

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Z uwagi na duży wybór dostępnych szczoteczek i akcesoriów stomatologicznych, wybór właściwej szczoteczki sonicznej może być trudny. Warto postawić na markę, która jest ukierunkowana na produkcję tego rodzaju akcesoriów, bo po prostu w niej się specjalizuje. Do firm godnych polecenia można zaliczyć np. markę SHONA, której szczoteczki soniczne ma każdy dobry sklep z elektroniką. Przy wyborze warto sugerować się liczbą ruchów, sposobem ładowania (np. na USB), a także liczbą trybów pracy szczoteczki. Soniczne szczoteczki do zębów marki SHONA są ciche (mniej niż 40 dB), wytrzymują wiele dni na jednym ładowaniu (nawet do 40 dni), a także są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak np. automatyczne wyłączanie po 2 minutach pracy, czy 5-stopniowy wybór trybu pracy.

Wiesz już, jak działa szczoteczka soniczna. Jeśli jeszcze jej nie masz, pomyśl o zdrowiu swoich zębów i czystości, jakiej nie będziesz w stanie osiągać innymi metodami. Nawet najdokładniejsze i sumienne mycie zębów szczoteczka manualną nie da Ci tak spektakularnych efektów, jak za pomocą szczoteczki sonicznej. Wybierając dobry model, z wymiennymi główkami inwestujesz w naturalnie biały uśmiech na długi czas!

 

Sprawdź polecane szczoteczki soniczne:

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl