Blog: elektronika użytkowa - Sempler.pl

Porównanie kamer nasobnych dla służb

Kamery nasobne są innowacyjnym rozwiązaniem dla służb mundurowych. Stale unowocześniana technologia sprawia, że pełnienie służby można wykonywać bezpieczniej, łatwiej oraz ekonomiczniej. Specyfika pracy zmienia się wraz z duchem czasu, a służby powinny się do niej dostosować. Programy wprowadzone w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych potwierdzają efektywność oraz szereg korzyści, które niesie za sobą korzystanie z kamer dla służb. 

Czemu służą kamery dla służb?

Kamery dla służb to nieduże urządzenie, noszone przez służby na mundurze. Dzięki nim, można zarejestrować interwencje czy też inne obowiązki służbowe na bieżąco. Korzysta z nich policja, wojsko, komornik, straż miejska czy nadleśnictwo. Tego rodzaju sprzęt posiada trwałą obudowę, odporną na upadki. Posługując się kamerą nasobną można filmować, wykonywać zdjęcia czy nagrywać dźwięk przy pomocy jednego przycisku. Jakość nagrywanego materiału jest wysoka, a pamięć umożliwia nagranie do kilkudziesięciu godzin pracy. Pojemna bateria pozwala użytkować sprzęt przez długi czas.

Kamery nasobne dają świetne efekty pod względem psychologicznym. Osoby, które są celem interwencji mają świadomość, że policjant zbiera materiał dowodowy. Kiedy ktoś wie, że jest rejestrowany, jest mniej agresywny i lepiej reaguje na polecenia. Nagrania z interwencji popełnianego przestępstwa, mogą stać się silnym dowodem podczas rozprawy sądowej. Kolejną zaletą kamery nasobnej jest ułatwienie wyjaśniania skarg, dotyczących nieodpowiedniego zachowania policjantów wobec zatrzymanych. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Cambridge wykazały, że dzięki kamerom nasobnym w policji, liczba skarg spadła aż o 93%. W ten sposób zgromadzone przez policjanta dowody są nieocenione - zazwyczaj zawierają dokładny wizerunek oskarżonego i w dużym stopniu pomagają poprawnie zidentyfikować podejrzanego. Kamery nasobne zwiększają więc bezpieczeństwo pracy funkcjonariuszy, a dzięki spadkowi skarg można zredukować koszty i przeznaczyć je na inne istotne zadania. 

 

 

Porównanie kamer

Znamy już zalety korzystania z kamer nasobnych - teraz pora zastanowić się nad wyborem najlepszego dla nas sprzętu. Sklep internetowy Sempler oferuje solidne urządzenia z szeregiem udogodnień. Poniżej przedstawiamy 3 propozycje kamer nasobnych, krótko je charakteryzując: 

  • kamery SJCAM A10 - ta wytrzymała na wszelkie uszkodzenia kamera, gwarantuje nagrania w świetnej rozdzielczości - 2K (2394x1296px) w aż 30 klatkach na sekundę. Zamontowana dioda laserowa oraz promieniowanie podczerwone pozwala w łatwy sposób ustawić kamerę. Doskonale sprawdzi się w pracy komornika sądowego, ponieważ istnieje możliwość dopasowania nagrania do prowadzonej sprawy;
  • kamery SJCAM A20 - model równie trwały i posiadający wysoką jakość nagrań - 2K (2880p) w aż 24 klatkach na sekundę. Wyjątkowo pojemny akumulator umożliwia 8 godzin ciągłej pracy. Kamera posiada nowy układ wifi - teraz może działać jeszcze wydajniej na częstotliwości 2.4Ghz, co zapewnia znacznie większą prędkość.
  • kamery SJCAM A30 - to model kamery sportowej BODY CAM, który nagrywa w świetnej rozdzielczości HD w 30 klatkach na sekundę. Charakteryzuje ją także doskonała wytrzymałość. Kamera posiada niesamowicie wydajną baterię, pozwalająca na pracę aż do 14 godzin.

Każdą z kamer nasobnych oferowaną przez sklep Sempler wyróżnia wysoka jakość oraz duży komfort użytkowania, a także korzystne ceny. Dostępna jest u nas także bardzo praktyczna kamera dla komornika - SJCAM A10 BODY z rozbudowanymi funkcjami. Warto dokładnie zapoznać się z parametrami urządzeń, by wybrać sprzęt, który najlepiej sprawdzi się w naszej pracy.

Funkcjonalne kamery nasobne

Kamery nasobne SJCAM to nowoczesny sprzęt, który znacznie ułatwia codzienną pracę funkcjonariuszy. Kamera, której zakup planujemy, powinna spełniać wymagania, takie jak odporność na uszkodzenia, dobra jakość nagrań oraz wydajna bateria. To rozwiązanie, dzięki któremu, służby mogą czuć się bezpieczniej, ale również zaoszczędzić czas i koszta. 
 

Sprawdź polecane Kamery Nasobne:

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl